Tabcio
blog

Znajdziesz tu więcej informacji o tym czym dokładnie się zajmuję, ale również o technologiach i umiejętnościach, które wykorzystuje się w zakresie Web Developingu.

23 grudzień 2023

Bento Grids:
Nowy trend w projektowaniu stron internetowych

Bento Grids to nowy trend w projektowaniu stron internetowych, który zyskuje na popularności w 2023 roku. Jest to rodzaj siatki, która składa się z kwadratowych lub prostokątnych bloków, które są zgrupowane w większe kawałki. Bloki mogą mieć różne rozmiary i kształty, co pozwala na tworzenie kreatywnych i atrakcyjnych układów.

Bento Grids - skąd się wziął pomysł?

Bento Grids czerpią inspirację z japońskich bento, które to są pudełka na lunch wypełnione różnymi rodzajami jedzenia. Podobnie jak bento, Bento Grids mogą być używane do tworzenia różnorodnych układów, które są zarówno estetyczne, jak i funkcjonalne.

Japońskie bento

Elastyczne i kreatywne układy

Jedną z największych zalet Bento Grids jest ich elastyczność. Bloki mogą mieć różne rozmiary i kształty, co pozwala na tworzenie różnych układów. Można je łączyć w różne konfiguracje, tworząc złożone i interesujące kompozycje.

Na przykład, można użyć Bento Grids do stworzenia układu, w którym główna treść jest umieszczona w dużym bloku, a mniejsze bloki są używane do wyświetlania dodatkowych informacji, takich jak zdjęcia, przyciski lub linki. Można również użyć Bento Grids do stworzenia układu, w którym bloki są rozmieszczone w nieregularny sposób, tworząc bardziej dynamiczny i nieszablonowy wygląd.

Logiczne i intuicyjne organizowanie treści

Bento Design 1 Bento Grids mogą być również używane do organizowania treści w sposób logiczny i intuicyjny. Bloki można wykorzystać do grupowania powiązanych informacji, ułatwiając użytkownikom zrozumienie i nawigację po stronie internetowej.

Na przykład, można użyć Bento Grids do stworzenia układu, w którym produkty są podzielone na kategorie. Bloki można wykorzystać do wyświetlania produktów z każdej kategorii, ułatwiając użytkownikom znalezienie tego, czego szukają.

Estetyczne i funkcjonalne układy

Oprócz swojej elastyczności i funkcjonalności, Bento Grids mogą być również bardzo estetyczne. Bloki można wykorzystać do tworzenia równowagi i harmonii w układach. Można również wykorzystać kolory, fonty i inne elementy designu, aby stworzyć atrakcyjne i spójne wizualnie układy.

Przykłady zastosowania

Bento Grids mogą być używane do różnych rodzajów projektów. Oto kilka konkretnych przykładów zastosowania:

  • Strony portfolio: mogą być używane do prezentowania prac artystycznych lub projektów w sposób uporządkowany i atrakcyjny.
  • Strony produktów: mogą być używane do prezentowania produktów w sposób przejrzysty i łatwy w nawigacji.
  • Strony firmowe: mogą być używane do tworzenia spójnych i profesjonalnych układów.
  • Strony sklepów internetowych: mogą być używane do tworzenia przejrzystych, spójnych witryn sklepowych.

Bento przykład

Jak zacząć z Bento Grids?

Jeśli chcesz zacząć używać Bento Grids w swoich projektach, istnieje kilka rzeczy, które musisz zrobić.

Po pierwsze, musisz wybrać siatkę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom. Istnieje wiele różnych siatek Bento Grids dostępnych online, więc możesz wybrać tę, która pasuje do Twojego stylu i projektu.

Po drugie, musisz zdecydować, jakiego rodzaju bloki chcesz użyć w swoich układach. Bloki mogą być proste lub złożone, a ich rozmiar i kształt zależy od Twoich potrzeb.

Po trzecie, musisz zacząć eksperymentować z układami. Nie bój się wypróbowywać różnych konfiguracji, aż znajdziesz coś, co Ci się podoba.

Z czasem nabierzesz wprawy w używaniu Bento Grids i będziesz mógł tworzyć kreatywne i atrakcyjne układy dla swoich projektów.

Bento Grids to nowy i kreatywny trend w projektowaniu stron internetowych, który zyskuje na popularności. Są elastyczne, funkcjonalne i estetyczne, co czyni je świetnym wyborem dla każdego rodzaju projektu. Jeśli szukasz nowego sposobu na zaprojektowanie swojej strony internetowej, Bento Grids mogą być doskonałym rozwiązaniem.